Mäepealse 14 KÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ettepanek põhikirja täiendamiseks

2 posters

Go down

Ettepanek põhikirja täiendamiseks Empty Ettepanek põhikirja täiendamiseks

Postitamine  Korter 21 Nelj Dets 10, 2009 11:59 am

Seoses kurva kogemusega ühes teises korteriühistus teen ettepaneku järgmisel üldkoosolekul võtta päevakorda põhikirja 3.1 peatüki täiendamist lausega: "nõuda juhatuselt kirjalikul või kirjaliku taasesitamist võimaldaval viisil juhatuse- ja/või üldkoosleku(te) protokollide koopiate esitamist".

Enamus KÜ põhikirjadest (sh meie oma) sätestavad võimalust esitada KÜ juhatusele päringuid seoses ühistu tegevusega (põhikirja punkt 3.1.4) ning päringuid juhatuse ja revisjonikomisjoni tegevuste ja otsuste kohta (põhikirja punkt 3.1.2). Ehk Eesti keeles öeldes on hetkel paljudes KÜ`des (sh meie omas) olukord kus KÜ liige võib küll pöörduda KÜ juhatuse poole ning küsida, et miks mõni asi tehtud ühte mitte hoopis teist moodi ja mille alusel, kuid puudub õigus vastavate dokumentidega tutvuda. KÜ juhatusel puudub kohustus neid ka esitada.

Meil küll selline vajadus hetkel puudub, kuid nagu näitab praktika - siis kui vaja läheb, on juba hilja.

Ettepanek tuleneb sellest, et korteriühistu liikmel on õigus korteriühistu üldkoosoleku ebaseadusliku otsuse tühistamiseks pöörduda kohtu poole kolme kuu jooksul otsuse teadasaamise päevast arvates. Isiklikult mina pean otsuse teadasaamiseks päeva millal:
1. hääletasin selle poolt üldkoosolekul või
2. kui puudusin koosolekul siis päeva millal olin otsust näinud.

Seega nägemata otsust, on minu mõistuse kohaselt võimatu seda vaidlustada.

Hetkel olen ühes teises KÜ`s olukorras, kus väidetavalt olevat olnud üldkoosolek (kuna ise ei ela seal, siis puudub võimalus kontrollida kas oli koosolek või mitte ning kas selle kokku kutsumisel rikuti teatamise korda või mitte) millel tehti otsus mis paneb igale liikmele ühekordset kohustust summas ligi 700 krooni. Olles suuliselt kuulnud otsuse sisu võin suht kindlalt väita, et selline otsus on tühine, kuid kuna juhatus keeldub otsuse koopia esitamist, siis puudub mul ka õigus seda otsust kohtus vaidlustada.

PS. Praeguses põhikirja punktis 3.1.3 kirjas: „saada teavet ühistu juhatuse ja revisjonikomisjoni tegevuse ja otsustuste kohta, juhatuse poolt kehtestatud tähtaegadel“. Ei ole kõige parem Eesti keele teadaja, kuid kas sõna „otsustuste“ asemel ei pea olema sõna „otsuste“? Kui jah, siis saaks seda ka muuta samal koosolekul.

Korter 21

Postituste arv : 57
Join date : 16/03/2009

Tagasi üles Go down

Ettepanek põhikirja täiendamiseks Empty Re: Ettepanek põhikirja täiendamiseks

Postitamine  Korter 27 Reede Dets 11, 2009 8:50 pm

hmm, pole üldse mitte halb mõte. MTÜ seadus ega KÜ seadus ei sätesta antud valdkonda täpselt. Ning otsustuse asemel otsus tundub ka keeleliselt õigem. Ühtlasi või selle küll ära muuta.

Ka teised- jagaje julgelt oma kogemusi teiste ühistutega ning kui miski tundub parandamist väärt, siis andke kindlasti teada.

E Cool

Korter 27

Postituste arv : 62
Join date : 17/03/2009

Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele