Mäepealse 14 KÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

prügi prügi prügi

4 posters

Go down

prügi prügi prügi Empty prügi prügi prügi

Postitamine  Korter 27 Teis Apr 28, 2009 9:39 pm

Jäätmeseaduse § 132 (3)) lubab prügilatesse ladustada vaid sorteeritud prügi. Jäätmed tuleb sortida erinevatesse konteineritesse: vanapaberi konteinerisse, pakendikonteinerisse, biolagunevate jäätmete konteinerisse ning sortimata olmejäätmete konteinerisse. Ohtlikud jäätmed saab tasuta ära anda jäätmejaamadesse ning ohtlike jäätmete kogumispunktidesse.
Mis aga toimub meie majas? Avades olmejäätmete konteineri kaane, saan tihti osaliseks vaatepildile, mis pole eriti rõõmustav. Konteinerisse on ladestatud nt. kotitäis taarat (sageli pandipakendid). Ole hea inimene- kui sa ei taha/viitsi vms viia enda raha taaraautomaati, et see tagasi saada (ja kokku hoida äraveetava prügi hinna pealt), siis pane vähemalt see kilekotitäis pudeleid pakendikonteinerisse. Muidu tekib olukord, kus olmejäätmete konteinerid on kuhjaga täis, aga pakendi konteiner on vähese täituvusega.
Rõõm on tõdeda, et biojäätmeid siiski eraldatakse mingil määral muust prügist.
Vanapaberi konteineri kasutamisest- paberi ja papi eraldi kogumine on kohustuslik kõigis enam kui 5 korteriga kinnistutel st. ka meil. Jällegi on hea meel, et üldiselt naljalt ajalehti keegi hunnikute viisi olmejäätmeteks ei muuda. Samas on kahju sellest, et kastid jm. veidi suuremõõtmelisem vanapaber jäetakse kokku murdmata olekus konteineri kõrvale oma saatust ootama. Kulla inimene, palun võta vaevaks siiski kogu oma vanapaber läbi pilu konteinerisse paigutada. On ette tulnud juhuseid, kus olen leidnud kohe nimelise karbi lebamas konteineri kõrval, siis olen teinud ka märkuse vastavale inimesele, aga enamusel vanapaberil ju nime peal ei ole. Niisiis, kui märkate kedagi jätmas vanapaberit konteineri kõrvale, siis mainige talle julget, et vanapaberi koht on siiski konteineri sees. Ma saan aru, et ei ole kõige mugavam ja "coolim" olla prügimajas ja murda nt kasti kokku, aga avatava kaanega konteiner oleks praktiliselt kasutu, sest siis mahuks sinna a´la 3 kokkumurdmata kasti sisse, ning maksaksime nende äraveo eest suurt raha.
Abiks prügi sortimisel on kindlasti prügifirmade kodulehed. Leidsin päris asjaliku lingi http://www.ragnsells.ee/index.php?page=215& siit valides esimese juhendi avaneb abimees kodus tekkinud jäätmete sorteerimiseks, kus on üles loetletud tähestiku järjekorras erinevad tekkida võivad jäätmed ja näidatud, millisesse konteinerisse vastav jääde paigutada.

Head sortimist!

Evelin

Korter 27

Postituste arv : 62
Join date : 17/03/2009

Tagasi üles Go down

prügi prügi prügi Empty Re: prügi prügi prügi

Postitamine  Korter 21 Esm Mai 04, 2009 7:41 am

Täitsa nõus Eveliniga!
Kas tõesti on meie majas inimesed nii abitud, et ei suudeta isegi kohvimasina karpi kokku voltida ning kasti ära viisata??? Kui te peate suureks vaevaks enda karpi kokku voltida, kas tõesti arvate, et tuleb keegi teine ning hakkab teie karpi kokku pakkuma, et see konteinerisse visata?


Kord nägin kuidas tuli üks!! auto ja viskas kõikidest!!! prügikonteineritest prügi ühte!! kasti. Mis mõte sellisel juhul sorteerimisel on?
Kuid vaatamata sellele ise eraldan paberit ja biolagunevaid jäätmeid ning kõik ülejäänud läheb kokku.

Korter 21

Postituste arv : 57
Join date : 16/03/2009

Tagasi üles Go down

prügi prügi prügi Empty Re: prügi prügi prügi

Postitamine  Korter 27 Esm Mai 04, 2009 3:15 pm

Sa mõtled siis ühte prügiautot? Sellistest juhustest on ka minu kõrvu jutud kostunud, kuid meie majas ei ole ma seda täheldanud, sest tühjendused on erinevatel päevadel. Kui siiski peaksid veel nägema midagi taolist, siis anna kohe ka teada, klaarime prügifirmaga siis juba edasi.

Evelin

Korter 27

Postituste arv : 62
Join date : 17/03/2009

Tagasi üles Go down

prügi prügi prügi Empty Re: prügi prügi prügi

Postitamine  Korter 21 Esm Mai 04, 2009 4:21 pm

Eks kui näen, siis ütlen.
Siiamaani nägin üldse vaid üks kord seda hetke kui prügi ära veeti, ja siis veeti kogu prügi ühe autoga.

Korter 21

Postituste arv : 57
Join date : 16/03/2009

Tagasi üles Go down

prügi prügi prügi Empty Re: prügi prügi prügi

Postitamine  Korter 27 Esm Juun 01, 2009 10:11 pm

rääkisin cleanawayga ja kahjuks ei ole neil pakkuda laiema avaga paberi ja papi konteinerit.

Päikest,

Evelin

Korter 27

Postituste arv : 62
Join date : 17/03/2009

Tagasi üles Go down

prügi prügi prügi Empty Toredad inimesed elavad Meie majas

Postitamine  Admin Kolm Juul 08, 2009 10:27 pm

Järjekordselt keegi ei saa aru kuhu prügi panna tuleb. Imelik on minna prügimajja, täpselt selline tunne on nagu siseneks prügikasti, kus vedelevad prügikotid. Peaks vist vene keeles ka kirjutama ja selgitama kuhu prügi panna tuleb, sest eesti keeles on seda mitmeid kordi tehtud iga natukese aja tagant on ikka kotid kastide kõrval.

Mõtlesin, et jätan mainimata selle kui üks tark oli kaks prügikotti prügimaja ukse ette jätnud ja kui lõuna ajal kodus käiies märkasin kuidas varesed seal prügi sorteerisid, nii et prügimaja esine oli prahti täis. Minul ei võtnud tükki küljest, et need kotid prügikasti ära visata. Põhjus miks ma sellest varem ei kirjutanud oli see, et õhtul koju tulles oli vareste laiali aetud praht ära korjatud.

Nende laiskadega, kes prügiga risustavad nendega võiks midagi ette võtta. Kui teada saan siis teen kodulehele lingi (võlglaste alla), kuhu panen kirja need kes ei saa aru/ei oska/ei taha /ei suuda prügi visata sinna kus on selle koht. Kui ma ei tea nime, siis panen selle inimese kirjelduse. Keda häirib sama probleem kirjutage ja lisan need kirjeldused kodulehele.

Arti

Admin
Admin

Postituste arv : 38
Join date : 01/03/2009
Asukoht : Tallinn

http://www.tuum.net/~maepealse14

Tagasi üles Go down

prügi prügi prügi Empty Re: prügi prügi prügi

Postitamine  Korter 27 Kolm Juul 08, 2009 11:39 pm

tead, mul on suhteliselt kõrini kogu aeg prügi korjamisest ajukääbikute järelt. täpselt sama jutt- keegi järab prügi ukse taha, kilekotid lendavad õue peal ( ei pruugi olla meie maja inimese jäetud küll) prügi on prügikasti kõrval, mitte sees, kus ta peaks olema. minu mõte on: inimesed ei mäleta, milline oli prügimaja enne koristusteenuse kvaliteedi tõusu. st jätame kuuks ajaks soiku ja äkki siis vähemalt shokietraapia paneb mõnele mõistuse pähe... minul on mõtted otsas... elage siis oma sita sees!!!! rõve, matslik laudakäitumine, aga minu mõistus on otsas. ootan häid toimivaid ettepanekuid puhtuse hoidmiseks ja laudarahva taltsutamiseks. punkt.

Suht kuri Evelin

Korter 27

Postituste arv : 62
Join date : 17/03/2009

Tagasi üles Go down

prügi prügi prügi Empty Huvitav...

Postitamine  Admin Nelj Juul 09, 2009 1:59 pm

Huvitav kas see aitaks kui inimesed peaksid hakkama spetsiaalselt maksma prügimaja koristamise eest. Ja kui see prügigeenius/ed vahele jäävad, siis võiks see kulu jääda nende kanda (ntx 1 kuu). Tundub, et lihtsalt meelde tuletamisest ei aita.
Kui me suhtumegi sellistesse asjadesse ükskõikselt siis varsti elamegi prügimäel, kus igaüks pillub aknast välja mida tahab.

Arti

Admin
Admin

Postituste arv : 38
Join date : 01/03/2009
Asukoht : Tallinn

http://www.tuum.net/~maepealse14

Tagasi üles Go down

prügi prügi prügi Empty Re: prügi prügi prügi

Postitamine  Korter 27 Nelj Juul 09, 2009 4:08 pm

no ma ei oska öelda kui õnnelik oleks mina ja ülejäänud korralikum seltskond majarahvast prügimaja koritamise eest maksu kehtestamisel....pigem ikka tuleb natist kinni haarata neil, kes ei soovi korda pidada... see tähendaks aga suuremat kodanikuaktiivsust Smile

Korter 27

Postituste arv : 62
Join date : 17/03/2009

Tagasi üles Go down

prügi prügi prügi Empty Nojaaa

Postitamine  Admin Nelj Juul 09, 2009 6:18 pm

Aga mis meil üle jääb, iga päevaga tundub üha enam, et see saab mõnel inimesel juba harjumuseks. Nüüd siis ollakse juba nii nahaalid, et ei viitsita kotte prügimajja sissegi viia. Lihtsam on jätta need ukse ette. Olgem siis aktiivsemad ja julgemad, siis saab kodulehele ühe lingi juurde " prügigeeniused ".

Arti

Admin
Admin

Postituste arv : 38
Join date : 01/03/2009
Asukoht : Tallinn

http://www.tuum.net/~maepealse14

Tagasi üles Go down

prügi prügi prügi Empty Re: prügi prügi prügi

Postitamine  Korter 33 Laup Juul 11, 2009 9:43 pm

Palun ärge jätke oma trantsporimis jääke ( euroalused, pappi jne ) garaazi vedelema, need vedelesid seal juba mitu nädalat. Tagatipuks viisin need ise prügimäele.
Teised ei pea võõrast prügi ju koristama!!!

Priit

Korter 33

Postituste arv : 31
Join date : 08/04/2009

Tagasi üles Go down

prügi prügi prügi Empty Re: prügi prügi prügi

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele